Zinde Terlik > Genel > Zinde Terlik Sık Sorulan Sorular

Zinde Terlik Sık Sorulan Sorular

Zinde Terliği Giydiğimizde Ayak Tabanımıza Acı Verir Mi?

Zinde terliğin yapısından ötürü ayağımızın altını acıtacağı gibi bir ön yargı oluşur fakat durum tam tersidir. Ayağımızın tabanında organlarımıza bağlı 7000 ‘den fazla sinir ucu bulunmaktadır. Zinde refleksoloji masaj terliği yüzeyinde bulunan ortopedik sert çıkıntılar tabanımızdaki  sinir uçlarına baskı yaparak vücudumuzda kan akışını hızlandırarak organların düzenli ve sistematik çalışmasına yardımcı olur ve sinir uçları uyarıldığında  rahatlama sağlar ve Zinde terliği ilk giydiğinizde ağrı yapabilir, Bunun sebebi ise vücudumuzda ayak altında bulunan ne kadar sinir ucu tıkalı ise bu oranda ağrı çekebilirsiniz ,eğer şiddetli ağrılarınız varsa kalın havlu çorap ile birlikte 1 hafta ayak alışana kadar giyilmelidir ,sonrasında yalın ayak ile devam edilmelidir.

Zinde Terliği Oturarak Giyersek Faydası Olur Mu ?

Zinde masaj terliği oturarak giyilmemelidir. Oturarak giyildiğinde ayak tabanlarına baskı uygulayamayacağından bir faydası olmaz.Nedeni ise zinde masaj terliğinde refleksoloji uygulaması yapmaktadır. Bu uygulamada yürümek sonucunda ayak altındaki sinir uçlarına baskı oluşması ile netice alınmaktadır.Buradaki hedef bahsetmiş olduğumuz ayak tabanındaki hareketsiz ve uyarılmamış olan sinir uçlarına baskı yaparak kan akışını sağlıklı bir şekilde sağlamaktır, ve bunun neticesinde zinde terlik vücuda rahatlık ve zindelik vermektedir.

Zinde Terliği Fazla Giyersek Bir Zararı Olur Mu ?

Zinde terliği fazla giymek sorun teşkil etmez fakat tüm gün atyakta durmamalıdır. Kullanım şekli tavsiye edilen sabah ve akşam 15 dakika toplam 30 dakika kullanılmasıdır. Sağlıklı kilo verme ,hazımsızlık durumlarında yemeklerden 45 dakika sonra 15 dakika yürünmelidir.

Zinde Terliğin Ayak Numaraları Standart Ölçü Müdür ?

Zinde terliğin ayak numaraları standarttır fakat bir terlik tabanında 3 numara vardır.Tabanımızda bulunan bu 3 ayak numarası uyanlar kendisi için uygun olan terliği giyebilirler.
Örneğin :
35-36-37 ( Bir terlik tabanı )
37-38-39 ( Bir terlik tabanı )
39-40-41 ( Bir terlik tabanı )
41-42-43 ( Bir terlik tabanı )
43-44-45 ( Bir terlik tabanı )
45-46-47 ( Bir terlik tabanı )

Zinde Terliğin Orjinal Olup Olmadığını Nasıl Anlarım ?

Zinde terlik sitemizde orjinal satılmaktadır. İnsan sağlığını tehdit eden kalitesiz ve üretici firması belli olmayan zinde terlikleri almamanızı öneririz. Zinde terliğin orjinal olup olmadığını üst tabanında bulunan kabartmalı zinde terlik yazısı ile anlayabilirsiniz. Çinden kalitesiz ve uygun olmayan maddelerle üretilen ve pazarlanan zinde terliklerine itibar etmeyiniz.

orjinal zinde terlik
Zinde Terlik Avrupa Sipariş

Ücretsiz Kargo

149 TL Üzeri Siparişlerinizde
Kargo Ücretsiz

İade Garantisi

14 Gün İçerisinde İade Garantisi

7/24 Canlı Destek Hizmeti

Müşteri Hizmetleri
0534 849 00 03

Orjinal Ürüne %100 Destek

Orjinal Ürünlerimizi Güvenle Sipariş Verebilirsiniz

Tüm Kredi Kartlarına Uyumlu

Sitemizden Yaptığınız Alışverişlerde Tüm Kredi Kartlarıyla Güvenle Ödeme Yapabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş

256 Bit SSL Sertifikası ile Güvendesiniz.

Güvenli Alışveriş
Kullanıcı Yorumları